הורים

מה דעתכם? כיתבו האם אתם בעד? נגד? או אולי אדישים? טופס תשובה

משפחת מנדל מראש העין, למשל, מקפידה מאוד, שמעבר להכנת השיעורים והבילויים עם חברים, הילדים יתאמנו על כלי הנגינה שלהם. כל אחד מארבעת הילדים מתאמן פעמיים בשבוע. "פעמיים בשבוע כל פעם כלי נגינה אחר", אמר בגאווה עמירם בנדל אב המשפחה.

לאון קונביסר, ילד בן 13 מאשדוד, הוא רקדן ריקודים סלונים שמוותר על רוב הדברים שעושים ילדים בגילו בשביל לרקוד. אמו מלווה אותו לכל שיעור שיכול להיארך שעות ארוכות ואף מחכה עד לסיומו. "מתאימים את העבודה בהתאם לצרכי הילדים", אמרה אמו של לאון, וסיפרה על העלויות הגבוהות של הריקוד. "יכולתי לקנות לפחות עוד 3 מכוניות".

לוח הזמנים של דניאל גולן מבת ים גם הוא מאוד צפוף ומגוון: לאחר שהוא חוזר מכיתת המחוננים בה הוא מגביר לימודי מתמטיקה ופיסיקה הוא מתפנה גם לשיעור המוסיקה. אמו יונית מציגה בגאווה את תיקיית ההישגים שלו, אליה הולכת להצטרף תעודה חדשה לאחר שזכה בתחרות שירה.

"הוא מנוי לתיאטרון ילדים והולך לאופרות ילדים ממש מגיל שנה", סיפרה אמו של דניאל. "אני עורכת דין וסגרתי את המשרד שלי, אי אפשר לנהל קריירה כשהילד שלך כל כך מוכשר הוא צריך יחס". דניאל מספר על לוח זמנים צפוף מאוד שלא מותיר לו יותר מדי זמן פנוי: "אין לי זמן לחברים רק בסוף השבוע או כשיש חופש".

הורים לומדים לתקשב